23 Ocak 2019

Berat Albayrak - Davos Konuşması Satır Başları

2019-01-23 09:19

lorem

   Berat Albayrak’ın Davos’taki açıklamalarında Konut sektöründeki  %28’lik borç oranının Türkiye için düşük bir oran olduğu, Türkiye’deki hane halkının  döviz borcu olmadığı, kamu borcunun oldukça düşük olduğu ve Türkiye’nin durumunun son derece pozitif olduğu vurgulandı. Ayrıca Türkiye’nin ekonomik bağışıklık sisteminin güçlendiği ve Türk  Lirasının hızlı bir şekilde toparlanma gösterdiği ön plana çıktı.
   ABD ile olan süreçle ilgili olarak; Albayrak Türkiye ve ABD’nin bölgesel ve küresel, güçlü ve stratejik işbirliğine sahip olduğunu söyledi.

Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.