6 Şubat Analiz

Berat Albayrak Açıklamaları Özeti

2019-02-06 09:37

lorem























   Ankara’da gazetecilerle bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 2019 yılının enteresan bir yol olacağı sözleriyle başladığı konuşmada finans merkezi iddiası için Şubat'ta ve 2. Yarıda 2 büyük hamle olacağı, bilanço büyütme ve şeffaflık anlamında büyük yol katedildiğini söyledi.


   Bankalarla ilgili açıklamalarıyla devam eden Albayrak; bankaların aldıkları lisansın paraları tutma amaçlı olmadığını, faizlerin düşerken bankaların kredi portfoyunun artmadığı konusunu yakından takip ettiklerini de belirten Albayrak piyasayla kavga etmeyeceklerini ama anahtarın da piyasaya bırakılmayacağını, hazinenin en optimum şekilde borçlandırılıp amacın düşük faiz ödemek olduğunu belirtti.


   Son olarak İş Bankası ile ilgili olarak konuşan Albayrak doğru zeminde konuşulup meclisin adım atabileceğini. TCMB ile ilgili Bağımsız yapısının göz önünde bulundurulması gerektiğini  ve Türkiye’nin IMF’ye ihtiyacı olmadığını söyleyerek konuşmasını tam
amladı.

Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.