A1 Capital Analiz

PARA POLİTİKASI KURUL KARARI

2019-01-16 11:32

lorem
TCMB politika faizini beklentilerle orantılı olarak %24’te tuttu.
Güne 5,43 seviyelerinde başlayan Dolar/TL, TCMB’nin faiz değiştirmeme kararı sonrası kur ilk tepki olarak 5,41 seviyelerinden 5,38’e geriledi.
Euro/TL ise karar sonrası 6,19 seviyesinden 6,13’lere geriledi.
Kurul, enflasyonda belirgin iyileşmeye kadar sıkı duruş korunacağını ve cari dengedeki iyileşme eğiliminin sürmesi beklendiğini bildirdi.
Ayrıca ihtiyaç halinde ilave parasal sıkılaştırma yapabileceği açıklandı. 

Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.