BİST100'de Teknik Görünüm

Yurtdışında Veri Akışı İyimser

2018-06-05 14:25

lorem

Dışarıdaki gündem dış ticaret savaşlarının yarattığı endişeden sıyrılmaya çalışırken, hem ABD’de gelen istihdam verileri, hem de bugün Avrupa’da aldığımız PMI rakamlarındaki iyimser ifadeler şu an borsaları besliyor. İçeride ise kredi derecelendirme kuruluşlarının açıklamalarından henüz sıyrılabilmiş değiliz. Dahası, geçen Cuma aldığımız Türkiye imalat PMI raporu, yılın ikinci çeyreğine ilişkin zayıf sinyaller veriyor. Bir de malum, enflasyon olunca içeride 98.000 – 99.200 destek bandına takılmış durumdayız. İki noktaya teknik anlamda değinebiliriz fakat bunları destekleyecek mutlaka temel etkenler olması gerekiyor.

100.200 – 100.500 direnç bandı aşılmadığı sürece yeni yükselişlere temkinli bakılabilir.

98.000 – 99.200 desteği üzerinde büyük resimde bir dip formasyonu söz konusu. Dikkat edilecek olursa aşağı yönlü kırılamamış bir destek var. Bu da diplerde yorulmaya işaret ederken, göstergelerde de uyuşmazlık söz konusu. Tabii bunun sadece teknik bir formasyon olduğunun altını çizelim. Gerçekleşmesi için çok fazla koşulun en az ikisinde gerçekleşme olması lazım.


Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.