Borsada Seçim Fiyatlaması Bitti mi?

Dolar/TL'de Gelişmeler Ne Söylüyor

2018-04-19 11:36

lorem

Piyasaların erken seçimle ilgili fiyatlaması yukarı yönlü olsa da grafikte de görüldüğü üzere henüz resmi yukarı döndürebilmiş değiliz. Kısa vadede 110.300 üzerindeki tutunmayı olumlu görmekle birlikte bundan sonraki süreci iki dinamik belirleyecek;

1.       YSK’nın İyi Parti ile ilgili vereceği karar ve bunun sonrasında muhalefet cephesinin atacağı adımlar

2.       Seçim anketleri

Seçim fiyatlaması bitti demek için erken diyebiliriz fakat daha güçlü bir atak beklentisine şu anda girmemek gerekiyor. Göstergeler bize büyük resmi daha iyi gösteriyor. 5 yıllık CDS’te 200’ün altına indik fakat 2 yıllık gösterge faiz %14,29’larda ve yıl başından bu yana %6,8 kadar primli. Yani riskler dengelenmiş değil. Buna ek olarak haftaya gerçekleşecek TCMB toplantısında beklentiler homojen değil, yani farklı beklentiler izleyeceğiz. Şimdilik ilk hedef 112.900 – 113.500 fakat üzerinde kar satışı izleyebiliriz. 


Dolar/TL tarafında ise mart sonunda gördüğümüz 4,01 bölgesini destek olarak takip ediyoruz fakat 3,94 – 3,96’nın daha güçlü bir destek olduğunun altını çizelim ve piyasanın TL’ye dönmesi için başta enflasyon olmak üzere faizlerde de düşüş görmemiz lazım. Buna ek olarak yerlinin önümüzdeki iki haftadaki davranışını izliyor olacağız. Döviz tevdiat hesaplarındaki büyüklük kademeli olarak gerileyebilir. 


Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.