Bu haberleri atlamayın

Piyasa Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Başlık

2019-05-10 06:23

lorem


  •          İçeride önemli veri akışı bulunmazken, İngiltere GSYH, ABD TÜFE verisi ön planda olacak.
  •          Çin müzakere heyeti, ABD’nin olumsuz açıklamalarına rağmen bugünkü toplantıya katılacaklarını açıkladı.
  •          ABD görüşmeler sürerken Çin mallarına gümrük tarifelerini artırdı.
  •          TCMB TL zorunlu karşılık oranını % 40'tan % 30'a indirdi. TCMB Bir Haftalık Repo İhalelerine Ara Verdi. Yabancı para zorunlu karşılık oranlarının tüm vade dilimlerinde 100 baz puan artırdı.
  •          Borsa İstanbul’da Çavuşoğlu’nun S-400 ile ilgili açıklamaları, TCMB’nin hamleleri ve Dolar/TL’nin dünkü kapanış seviyesinin çok altına düşmesiyle pozitif açılış bekleniyor.

Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.