Bu haberleri atlamayın

Piyasa Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Başlık

2018-06-05 06:25

lorem  • Yurtdışında ticaret savaşlarının yarattığı endişe devam ediyor. Küresel borsalarda oluşabilecek iyimserliğin önünde ticaret savaşları engel
  • Türkiye Mayıs Ayı Enflasyon rakamından sonra TCMB'nin ek sıkılaştırmaya gidebileceği beklentisi Dolar/TL'nin 3,60 altına hareketlerini destekliyor.
  • Yabancı yatırımcılar Mayıs ayında 13,9 milyar Dolar alım, 14,2 milyar Dolar satış gerçekleştirirken, en çok alım yapılan şirket KOZAA ve en çok satış yapılan şirket ise PETKM oldu. 
  • Gelişen ülkelerde bugün hizmetler sektörü PMI raporları takip edilecek.
  • Borsa İstanbul'da yatay açılış bekleniyor.

Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.