Bu haberleri atlamayın

Piyasa Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Başlık

2019-01-18 06:23

lorem  • WSJ haberine göre Mnuchin Çin'e gümrük vergilerinin indirilmesini önerebilir. Bu şekilde Çin'den daha uzun vadeli reformlarla taviz koparmaya çalışacak. Trump ise bu defa anlaşmak niyetinde
  • İçeride TCBM Olağanüstü Genel Kurulu yapılacak olup, dışarıdaki verilerde ABD’deki OPEC toplantısı, Kapasite Kullanım Oranı, Sanayi Üretimi, İmalat Sanayi Üretimi ön planda.
  • Avrupa Borsaları, Çin'in ekonomik görünümüne ilişkin endişelerin pay piyasalarını olumsuz etkilemesi ve Brexit'e ilişkin belirsizliklerin etkisiyle düşüşle kapatırken, ABD borsaları olumlu gelen ekonomik veriler ve Çin'e ek gümrük vergilerinin azaltılacağı haberleriyle alış ağırlıklıydı
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ABD'li senatör Lindsey Graham ve Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Tareck El Aissami'yi ayrı ayrı kabul edecek. (14:30/17:00)
  • Borsa İstanbul’da pozitif açılış bekleniyor.

Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.