Bu haberleri atlamayın

Piyasa Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Başlık

2019-01-22 06:24

lorem
  • Dünya Ekonomik Forumu bugün Davos’ta toplanacak. Zirvede Türkiye'yi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın temsil edecek.. ABD Başkanı Trump, İngiltere Başbakanı May ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron da zirvede yer almayacak.
  • İçeride Kasım Ayı Doğrudan Yabancı Yatırımlar açıklanacak. Euro Bölgesi’nde ZEW Güven Endeksi, ABD’de ise Konut Satışları ön planda.
  • BM Ekonomik Tahmin Raporunda Küresel Büyüme Beklentisi %3. Türkiye 2019 Büyüme beklentisi %1,7
  • Küresel piyasalarda hisse senetleri düştü. Avrupa Borsaları İngiltere hariç düşüşlerle kapandı. Asya hisse senetleri küresel büyüme ve ticaret kaygılarıyla geriledi.
  • Borsa İstanbul’da  negatif açılış bekleniyor.Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.