Bu haberleri atlamayın

Piyasa Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Başlık

2019-03-05 06:19

lorem
  • İçeride önemli bir veri akışı yokken, Almanya, Euro Bölgesi ve ABD’de PMI verileri, İngiltere’de Merkez Toplantı Tutanaklar açıklanacak.Ayrıca ABD’de Konut satışları ve Federal Bütçe Dengesi de önde gelen veri akışları arasında.
  • ABD Borsaları düşüşle kapanırken Avrupa Borsalarında Almanya hariç yükselişle kapandı.
  • Trump Türkiye’yi ve Hindistan’ı  Gelişmekte Olan Ülke listesinden çıkarıyor. Gerekçesi ise ‘Fakirliğin azalması, kişi başına düşen yıllık milli hasıla ve ticaret yaptığı ülkelerle ithalatın artması ve Türkiye'deki sektörler, gelişmiş ticaretinin göstergesi.’’
  • İngiltere 29 Mart'ta AB'den çıkabilecek mi, henüz net olmamakla birlikte İrlanda Başbakanı Varadkar'a göre süreç yüksek olasılıkla Hazirana kadar uzatılacak. May ise dün düşük gelirli bölgeler için 1,6 milyar Euro'luk fonlama paketi açıkladı.
  • Borsa İstanbul’da yatay açılış bekleniyor.

Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.