Bu haberleri atlamayın

Piyasa Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Başlık

2019-03-08 06:23

lorem
  • İçeride önemli bir veri akışı yokken, ABD’de Tarım Dışı İstihdam, İşsizlik Oranı, İnşaat İzinleri ve Konut Başlangıçları açıklanacak.
  • ECB’nin faizleri değiştirmeyen büyümeye dair beklentilerini OECD raporuna göre daha iyimser ancak küresel piyasaları bir kez daha gerçeklerle yüzleştiren aşağı yönlü revizeleri ve yeniden TLTRO dediğimiz Hedef Odaklı Yeniden Uzun Vadeli Re Finansman olarak adlandırılan bankaların ellerinde bulundurdukları Tahvilleri geri alım ve karşılığında nakit verme programına geri dönmesi bu kez piyasaları sevindirmedi.
  • Bank of Merrill Lynch'in raporuna göre 2025 yılına kadar cinsiyet eşitliği sağlanabilirse dünya ekonomisine 28 trilyon dolarlık ek katkı sağlanacak ve küresel ekonomi %31 büyüyecek.
  • Çin'de Şubat ayı ihracatı %20'den fazla gerilerken ticaret verileri beklenenden zayıf geldi.
  • Borsa İstanbul’da yatay açılış bekleniyor.

Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.