Bu haberleri atlamayın

Piyasa Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Başlık

2019-03-12 06:27

lorem  • İçeride önemli bir veri akışı yokken ABD’de Enflasyon verisi, İngiltere’de büyüme verisi,Snayi Üretimi, İmalat Üretimi ve Dış Ticaret Dengesi ön planda olacak. Ayrıca Brexit Anlaşması için Parlamento Oylaması takip edilecek.
  • JP Morgan Türkiye’de zayıf büyüme nedeniyle 2019 büyüme tahminlerini  %0,2’den %0,9 daralma olarak, cari açık tahmini de 19 milyar dolardan 11,7 milyar dolara revize ettiklerini belirtti.
  • Brexit Oylaması öncesinde Junker ile May ortak basın toplantısı düzenledi.İngiltere Başbakanı May,”tedbir maddesi” konusunda, İngiliz parlamentosunun istediği yasal bağlayıcılığı olan değişikliklerin elde edildiğini açıkladı. Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Juncker ise, Brexit konusunda başka bir müzakere olmayacağını belirterek, “Tercih açık. Ya bu anlaşma ya da Brexit hiç gerçekleşmez.” açıklamasında bulundu.
  • ABD’de endeksler haftaya yükselişle başlarken, Asya hisse senetleri ise ABD ‘nin teknoloji hisseleri öncülüğündeki yükselişiyle Ocak’tan bu yana en sert yükselişini gerçekleştirdi
  • Borsa İstanbul’da pozitif açılış bekleniyor.

Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.