Bu haberleri atlamayın

Piyasa Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Başlık

2019-03-22 06:20

lorem


  • Fed üyeleri bu yıl için başka faiz artırımı öngörülmediğini  açıklasalar da S&P Global Ratings'e göre Fed'in faiz artırımları ile  işi "henüz" bitmedi. S&P, bu yıl içinde veya gelecek yılın başlarında bir faiz  artırımı daha geleceğini düşünüyor.
  • Trump, halihazırda ABD'den 6 yıllık dönemde 1,2 trilyon dolar tutarında enerji, tarım ve uzak ürünleri almayı taahhüt eden Çin'in bu teklifini 'ikiye veya üçe' katlamasını istiyor.
  • AB, Brexit'i, ayrılık anlaşmasının İngiliz parlamentosunda gelecek hafta onaylanması halinde 22 Mayıs'a, aksi halde 12 Nisan'a kadar erteledi.
  • ABD'de 3 aylık bono ile 10 yıl tahvil faizleri farkı 2007'den beri ilk kez 3 baz puana kadar daraldı. Beyaz Saray Ekonomi Danışmanı Kudlow dahil pek çok ekonomistin isabetli bulduğu için takip ettiği resesyon göstergesi.
  • Borsa İstanbul'da yatay açılış bekleniyor.


Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.