Bu haberleri atlamayın

Piyasa Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Başlık

2019-05-22 06:08

lorem
  •          İçeride önemli bir veri akışı bulunmazken, ECB Başkanı Draghi’nin Konuşması, İngiltere TÜFE verisi ve ABD FED toplantı tutanakları ön planda olacak.
  •          ABD, Huawei’ye yönelik yasağını 90 günlüğüne kısmen askıya aldı. Bu kapsamda Huawei Yönetim Kurulu Başkanı Ren : Huawei hazır, 90 günlük geçici lisans bir şey ifade etmiyor. Açıklamasında bulundu.
  •          Çin Dışişleri Bakanlığı, Donald Trump'ın Washington'un tarifelerinin şirketlerin üretimlerini Çin'den çekmesine yol açtığı yönündeki ifadelerinin ardından yaptığı açıklamada, yabancı yatırımcıların Çin'e yatırım yapma konusunda niyetlerinin değişmediğini bildirdi.
  •          ABD’nin Türkiye’ye Rus yapımı S-400 hava savunma sistemi alımından vazgeçerek ABD yapımı Patriot sistemlerinin alımı yönünde karar vermesi için iki haftalık süre verdiği belirtildi. Bunun üzerine sabah açıklama yapan MSB Hulusi Akar Rusya'ya Giden Türk Askerleri S-400 Eğitimine Başladığı, Kasım Ayında İki F-35'in Gelmesini Bekliyoruz açıklamasında bulundu.
  •          Borsa İstanbul’da negatif açılış bekleniyor.

Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.