Bu haberleri atlamayın

Piyasa Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Başlık

2019-05-27 06:19

lorem


  •      IMF’nin yayımladığı bir rapora göre, ABD'nin Çin'den ithal edilen ürünlere uyguladığı ek gümrük vergisinin yarattığı maliyetin neredeyse tamamı ABD tarafından karşılanıyor.
  •          CI Ratings, Türkiye'nin yabancı ve yerel para cinsinden uzun vadeli kredi notlarını BB - olarak teyit etti.
  •      Hazine ve Maliye Bakanlığı : Uluslararası Haber ajansı tarafından yayımlanan ‘’Turkey to boost importers with another 4,9 billion dollar package Albayrak’’(Türkiye 4,9 milyar dolarlık başka bir Albayrak paketiyle ithalatçıları artıracak) başlıklı haber İVME Finansman Paketini kasıtlı olarak karalama amacı taşımaktadır.
  •      Moody’s: BDDK’nın Bankalardan 100.000 doların üzerinde döviz alımlarında, dövizin ilgili hesaba 1 gün sonra geçmesi yönünde aldığı kararın, mevduat sahiplerinin güvenini azaltacak olması nedeniyle bankaların kredi notları için negatif olduğunu belirtti.
  •          Borsa İstanbul’da yatay açılış bekleniyor.

Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.