Bu haberleri atlamayın

Piyasa Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Başlık

2019-12-03 05:57

lorem

·      Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi İsmail Safi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ocak ayının ilk 10 günü içinde Türkiye'de bir araya geleceğini söyledi. Liderlerin S-400 sevkiyatı konusunu ele alacağını ve tahmini olarak görüşme tarihinin ise 8 Ocak olabileceği konuşuluyor. (Sputnik)
·         TÜİK verilerine göre, 3.çeyrek dönemde Türkiye GSYH’ı yıllık bazda beklentilerin bir miktar altında kalarak %0.9 oranında büyüdü. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış GSYH ise %0.4 oranında büyüme kaydetti.
·     ABD Dışişleri Bakanı Mark Esper, bugün İngiltere'de NATO'nun 70.yılı vesilesiyle gerçekleştirilecek zirve öncesi Türkiye'ye uyarılarda bulundu. Reuters'a konuşan Esper, Ankara'nın tehdit algısının ittifakın geri kalanı tarafından paylaşılmadığını belirtti. (BBC)
·   ABD Ticaret Temsilcisi, Türkiye, Avusturya ve İtalya'daki dijital hizmetler vergisi için bölüm 301 kapsamında soruşturmalar açıp açmamayı değerlendiriyor.
·         Borsa İstanbul’da yatay pozitif açılış bekleniyor.

·          

 


Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.