Gün Biterken...

Gün Biterken Öne Çıkan Gelişmeler...

2020-03-25 14:38

lorem

Gün Biterken… 

*BIST100 endeksi güne pozitif bir giriş yaptı. Öğle saatlerinden sonra satışa dönen hareketin anlık olarak ekside olduğu gözleniyor. Gün içinde en yüksek 91.959 puanı gören endeks en düşük 88.123 seviyesini gördü. Anlık olarak işlem hacmi 12.1 milyar TL seviyesinde bulunuyor. Bu işlem hacmi açığa satışın kaldırılmasından bu yana en yüksek seviye olarak takip ediliyor. 

*İngiltere Başbakanlık Sözcüsü, acil koronavirüs düzenlemesinin yarın yasalaşacağını duyurdu. 

*Almanya Parlamentosu 750 milyar Euro değerindeki destek paketini onayladı.

 *Rusya Devlet Başkanı Putin, 22 Nisan tarihinde yapılacak olan anayasa değişiklik referandumunu koronavirüs nedeniyle ertelenmesi gerektiğini dile getirdi. 

*Beyaz Saray Sözcüsü, Trump onayladıktan sonra koronavirüs yasasını imzalayacağını belirtti. 

*ABD’de ocak ayında dayanıklı tüketim malları siparişleri beklentilerin üzerinde bir artış ile %1,2 oranında gerçekleşti. 

*Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank başta KOBİ’ler olmak üzere kurumsal ve ticari ölçekteki firmaların işletme sermayesi ihtiyaçları için “İşe Devam Kredi Desteğini” hayata geçirdiğini duyurdu.

Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.