Gün Biterken...

Gün Biterken...

2019-11-08 13:55

loremGün Biterken...

*Avrupa Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker Alman gazetesi Suddeutsche Zeitung gazetesine yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump’ın gelecek hafta Avrupa otomobil ürünlerine daha önce tehdit ettiği gibi ek gümrük vergileri uygulamayacağını söyledi.

*Cumhurbaşkanı Erdoğan, 13 Kasım'da gerçekleşecek ABD ziyaretinde Başkan Trump ile S-400, F-35, 100 milyar dolarlık ticaret hacmi meselelerini ele alacaklarını, FETÖ ile mücadele ve Halkbank konusunun da görüşüleceğini söyledi.(Bloomberg HT)

*Finansal sektöre borcu 25 milyon lira altında bulunan küçük ölçekli şirketler, yeniden yapılandırma kapsamında işlemlerini yapabilecek. Türkiye Bankalar Birliği, gereken onayların alındığını açıkladı.(Dünya gazetesi)

*Beyaz Saray, ABD-Çin ticaret anlaşmasının bir çeşidi konusunda iyimser olduklarını ve eğer anlaşma sağlanması halinde bazı tarifelerin kaldırabileceği bildirildi.

*Hazine gelecek hafta içerisinde 5 ihale düzenleyecek.

*BIST100 endeksi güne yatay negatif başlayıp, gün içinde dalgalı bir seyir izledi. Anlık olarak %0.04 yatay satıcılı seyir izlerken 103490 puandan işlem görüyor. Ayrıca işlem hacmi 8 milyar TL seviyesinde bulunuyor.

*Dolar/TL kurunun içi fiyat hareketlerinin 5.7425-5.7643 aralığında gerçekleştiği görülüyor. Anlık olarak 5.75 üzerinde şekilleniyor.Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.