Gün Biterken…

Gün Biterken…

2020-01-13 14:17

loremGün Biterken…


*ABD Ticaret Odasından gelen açıklamaya göre, Faz-1 anlaşmasının yaşanan olumsuz süreci durdurabileceğini fakat ABD-Çin arasındaki anlaşmazlığın sona erdirmeyeceği belirtildi.
 
*Suudi Enerji Bakanı, petrol faaliyetlerinin tüm güvenliğinin sağlanması adına önlemler alındığını ve ülkenin yeterli üretim kapasitesinin olduğunu dile getirdi. Bakan, Krallığın petrol üretiminin Ocak ve Şubat ayında 9,74 milyon varil/gün olacağını belirtti.
 
*İngiltere ekonomisi kasım ayında, yıllık bazda %0,6 büyürken, aylık bazda %-0,3 daralma yaşadı. Veri ile aynı zaman diliminde açıklanan sanayi üretimi verisi aylıkta %-1,2, yıllıkta ise %1,6 oranında düşüş kaydetti.
 
*Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 Ocak’ta Almanya’ya gitmesi bekleniyor.
 
*TCMB verilerine göre, cari işlemler dengesi kasım ayında 520 milyon Dolar açık verdi. 12 aylık cari işlemler dengesi ise 2,72 milyar Dolar fazla verdi.
 
*BIST100 endeksi haftanın ilk işlem gününe pozitif bir başlangıç yaptı. Yukarı yönlü hareketini 120.899 puana kadar taşıyan endeks neredeyse iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Gün içinde en düşük 119.595 seviyesine gerileyen endeks anlık olarak 120.542 puandan işlem görüyor. An itibariyle işlem hacmi 12.8 milyar TL seviyesinde bulunuyor.
 
*Dolar/TL kuru anlık olarak 5,8710 seviyesinden işlem görüyor. Gün içinde en yüksek 5,8792 seviyesini gören kur en düşük 5,8495 seviyesini test etti. 


Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.