Gündem ve Teknik Yorum

BİST100'de 95.000 Direncini Test Ederken

2018-06-20 13:01

lorem

Endeksin geldiği yere dikkat çekmekte fayda var. 95.000 direncinden önce aşağıdaki grafikte de görüldüğü üzere kısa vadeli alçalan kanalı kırdığımızı izlemekteyiz. Temelde seçim öncesi gelen yukarı yönlü hareketler yeni beklentiler oluştuğuna işaret fakat yine de piyasanın topyekun bir hareketi olduğunu belirtmek için erken. Bu çerçevede 95.000 üzeri hareketlerde olası kar satışlarına hazırlıklı olmakta fayda var. Bu bölgede temkinliyiz.

Dolar/TL’de 4,76 direncinden döndük fakat hala 4,70’ün üzerindeyiz ve trend bozulmadı. Faizlerde 10 yıllık ise ABD faizlerini takip ediyoruz. MSCI bazında gelişen ülkelerden son günlerde pozitif ayrışıyoruz fakat seçim öncesinde tekrarlayalım volatilite yükselebilir.


Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.