Kurdaki Yeni Zirve Hareketine Dikkat

Dolar/TL Yeni Zirvelerde, BİST100'de Sınırlı Yükseliş

2018-04-05 14:45

lorem115.100 üzerine kısa süreli bir atak alsak da başarılı olduk demek için erken. Bunu nasıl teyit edebiliriz? Teknik anlamda bunun teyidi için 114.550 üzerindeki tutunmaya bakmak gerekiyor. Temelde ise veri ABD vadelilerdeki hareketin desteklediği bir ortam var fakat günün gündemi itibariyle küresel piyasaların gerisinde kalma ihtimalimiz var. İkinci olarak da 518 puanlık artıdayız fakat endekse 344,4 puanlık bir HALKB katkısı var yani endeksteki artının %66’sı tek bir hisseden geliyor cari durumda. Bu da temkinli duruşumuzu korumamıza neden oluyor. Yarın ABD’de istihdam verileri var fakat ortalamada bir veri alırsak, (özellikle saatlik ücretlerde %0,2 gibi bir artış) yüksek volatilite beklememek gerekiyor.

Dışarıda gündem ABD’nin dış ticaret politikası olacak,

İçeride gündem Rusya – İran – Türkiye görüşmelerine ABD’nin ve AB’nin bakışı haricinde yakın zamanda TCMB’yi daha çok gündeme alacağız. 


Kur cephesinde ise yeni bir rekora geldikten sonra 4,0370 bölgesinde bir yorulma alsak da şimdilik atak bitti dememiz için erken. En azından bir önceki zirve olan 4,0150’nin altına gerilememiz gerekiyor. Dışarıda ABD’de faizler gerilerken, bizde 2 yıllık tahvil faizi %1,11 ve 10 yıllık tahvil faizi ise %2,56. Bunun arkasındaki ana etkenin sadece enflasyon olmadığının da altını çizmek gerekiyor.

 


Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.