Öne Çıkan Hisse Haberleri

Öne Çıkan Hisse Haberleri

2014-12-29 09:36

lorem

ARSAN :

İç kaynaklardan 14.115.000 TL bedelsiz sermaye artırımı için SPK’ya başvuru yapıldı.

 

 

AYGAZ :

16 Aralık 2014 özel durum açıklaması ile duyurulan Vergi İnceleme Raporlarından 2009 yılına ilişkin olanlara ait raporlardaki tutarlarla uyumlu Vergi/Ceza İhbarnameleri şirkete tebliğ edilmiştir. Vergi Ceza İhbarnameleri için uzlaşma dahil her türlü idari ve yargısal hakkın kullanılmasının planlandığı bildirildi.

 

 

GSDDE : 

GSD Dış Ticaret A.Ş. İle Birleşme İşlemi Kararına Olumsuz Oy Vererek Muhalefet Şerhini Toplantı Tutanağına İşleten pay sahipleri için 1 TL nominal değerli pay başına 1,45 TL "ayrılma hakkı tanındı. Ayrılma hakkı, 30 Aralık 2014 Salı ile 13 Ocak 2015 Salı tarihleri arasında kullandırılacak.

 

 

ANSGR :

Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu'nun şirket nezdinde yürüttüğü Banka ve Sigorta Muameleleri Vergi İnceleme raporuna istinaden 2009 dönemi için 2,1 milyon TL vergi aslı, 3,1 milyon TL vergi cezası 26.12.2014 tarihinde tebliğ edildi. Şirket, yasal haklarını kullanmak da dahil olmak üzere gerekli aksiyonları alacağını bildirdi.

 

FINBN :

SPK Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği çerçevesinde hakim hissedar National Bank of Greece S.A. dışındaki pay sahipleri için 26 Eylül 2014 tarihinde başlamış olan 3 aylık satma hakkı süresi, 26.12.2914 itibariyle sona erdi. Bu süre içerisinde herhangi bir satma hakkı kullanımı işlemi gerçekleşmedi.

 

GEREL :

%70 bağlı ortaklık Gersan Elektromekanik ile Elektrosis Elektronik Sistemler ile birlikte %51-%49 oranında ortak girişimi olarak, Emaar Libadiye Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. tarafından yapılacak olan Emaar Square Projesinin "SC-3-03 AVM & Otopark Elektrik İşleri" için yapılan ihaleye 26.12.2014 tarihinde teklif verildiği, toplam proje teklif bedelinin yaklaşık 25.000.000 USD olduğu bildirildi.

Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.