ÖNEMLİ ŞİRKET HABERLERİ

ÖNEMLİ ŞİRKET HABERLERİ

2015-01-06 08:06

lorem

Akbank :

Banka takipteki krediler portföyünün 248,5 milyon TL tutarındaki bölümü, 40,3 milyon TL bedel karşılığında Girişim Varlık Yönetimine satıldığını duyurdu.

Vakıfbank:

Banka Yönetim Kurulu'nun 2 Ocak 2015 tarihinde almış olduğu kararla, kayıtlı sermaye tavanının 5milyar TL'den 10milyar TL'ye yükseltilmesine ilişkin başta Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)  olmak üzere ilgili diğer kurumlara gerekli başvuruların yapılması dahil tüm işlemler için Genel Müdürlüğe yetki verildiğini duyurdu.

Zorlu Enerji:

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş.'nin %99,7 ortaklığında toplam 10.000 PKR sermayeye sahip ve ana faaliyet konusu rüzgar enerjisinden elektrik üretimi olan "Zorlu Wind Pakistan (Private) Limited" unvanlı bir şirket kurulmuş olup, söz konusu şirketin Pakistan'da kayıt ve tescil işlemleri tamamlandığı duyuruldu.

Migros :

Şirketin 12 adet Migros, 20 adet Migros Jet, 1 adet Macrocenter ve 1 adet Ramstore formatında toplam 34 adet satış mağazasının Aralık ayı içerisinde hizmete açıldığı duyurulmuştur. 31 Aralık 2014 itibariyle şirketin mağaza sayısı yurtiçinde 1.148,  yurtdışında iştirakleri vasıtasıyla 42 olmak üzere toplam 1.190'a yükselmiştir.

Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.