Pazartesinin Gündeminde Öne Çıkanlar… (27.01.2020)

Pazartesinin Gündeminde Öne Çıkanlar… (27.01.2020)

2020-01-24 14:49

lorem


Pazartesinin Gündeminde Öne Çıkanlar… (27.01.2020)


Türkiye Kapasite Kullanım Oranı: Ocak ayını yansıtacak olan veri TL varlıklar üzerinde etkili olmayabilir. TCMB tarafından açıklanacak olan bu veriye dair bir beklenti bulunmuyor. Aralık ayında veri %77,0 seviyesinde açıklanmıştı.
 
ABD Yeni Konut Satışları: Aralık ayına ait veriye dair 728K artması yönünde beklenti bulunuyor. Kasım ayında veri 719K olarak açıklanırken, verinin beklentileri de aşması halinde kısa vadeli pozitif hareket gözlemlenebilir.
 
*Pazartesi günü Çin, Singapur, Hong Kong, Avustralya’da piyasalar resmi tatil nedeniyle kapalı olacak. Basında Öne Çıkan Şirket Haberleri…
 
Bim Marketleri CFO H.Dörtlüoğlu, gelecek dönemde birleşme ya da satın alma düşünmediklerini fakat olursa sürpriz olarak değerlendirileceğini belirtti. Dörtlüoğlu, 2020 yılında 1 milyar TL net kara ulaşabileceklerini umduklarını ve yıl içerisinde mağaza sayısının azalmayacağının aksine ciddi anlamda mağaza açılışlarının devam edeceğini dile getirdi.

Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.