Pazartesinin gündeminde öne çıkanlar…

Pazartesinin gündeminde öne çıkanlar…(11.11.2019)

2019-11-08 14:16

lorem
Pazartesinin gündeminde öne çıkanlar…


İngiltere GSYH (3.Çeyrek): İki okuma şeklinde açıklanan verinin ilk okuma değeri takip edilecek. Çeyreklik dönem için %0.4 oranında bir büyüme rakamı beklenirken, yıllık GSYH verisi için %1.3 seviyesinde bir önceki veri ile aynı kalması bekleniyor. (12:30)


İngiltere Ulusal Ekonomi Araştırma Enstitüsü GSYH Tahmini: Sterlin üzerindeki etkisi sınırlı kalan bu veri yalnızca ekonomik büyüme tahminidir. Beklenti %0.5 seviyesinde bir önceki ay ile aynı seviyede bulunuyor. (17:00)


***10 Kasım günü İspanya’da erken genel seçimin yapılması bekleniyor. Seçim belirsizliğinin devam edeceğine işaret eden sonuçlar şayet piyasa açılışına kadar basına yansır ise pazartesi Asya saatleri diliminde ilk fiyatlamalar Euro üzerinde etkili olabilir. Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.