Yarının Gündeminde Öne Çıkanlar… (14.02.2020)

Yarının Gündeminde Öne Çıkanlar…

2020-02-13 14:48

lorem

Yarının Gündeminde Öne Çıkanlar… (14.02.2020)

 

Almanya GSYH: 4.çeyrek döneme ait GSYH verisine dair çeyreklik bazda beklenti %0,1 seviyesinde bulunuyor. Yıllık bazda ise veriye dair beklenti %0,2 ile bir önceki çeyreklik dönemin 0,8 puan altında bulunuyor. (10:00)

 

Türkiye Cari İşlemler Dengesi: Aralık ayına ait veri için -3,05 milyar dolar açık gelmesi bekleniyor. Bir önceki aya ait veri ise 520 milyon dolar açık yönünde gelmişti. Gelen veri TL varlıklar üzerinde sınırlı da olsa etkili olabilir.  (10:00)

 

Euro Bölgesi GSYH: 4.çeyrek döneme ait GSYH verisi için çeyreklik dönem için %0,1 oranında büyüme beklentisi bulunurken, yıllık bazda %1,0 seviyesinde tahmin ediliyor. Gelen tahminler bir önceki döneme paralel şekilde bulunmakta. (13:00)

 

TCMB Beklenti Anketi: TCMB tarafından şubat ayına ilişkin olarak beklenti anketi raporu açıklanacak. Rapor, piyasaya yöneltilen sorular neticesinde elde edilen değerlendirmeler ile oluşturuluyor. Dolayısıyla Merkezin değil, piyasanın değerlendirmesi olmasından dolayı TL varlıklar üzerinde önemli etkiler gözlenmeyebilir. Burada piyasanın cari ve yıl sonu enflasyon ve kur tahminleri izlenecek. (14:30)

 

ABD Sanayi Üretimi: Ocak ayına ait sanayi üretimi verisine dair aylık bazda %-0,2 oranında beklenti bulunurken, yıllık bazda bir tahmin bulunmuyor. Gelen verinin beklentilerin üzerinde daralması dolar üzerinde etkili olabilir. Aksi durumda da gelse dolar cephesindeki etki kısa vadeli ve sınırlı kalabilir.

Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.