Yarının Gündeminde Öne Çıkanlar…

Yarının Gündeminde Öne Çıkanlar…

2020-01-13 14:19

lorem

Yarının Gündeminde Öne Çıkanlar…


Çin Dış Ticaret Dengesi: 18 aydır ABD ile aralarında devam eden ticaret anlaşmazlığı ve karşılıklı alınan gümrük tarifeleri her iki ülkenin de dış ticaret hacminde önemli etkilere neden oldu. Asya ülkelerinin geneline yayılan bu durum, veriler üzerinde de kendini belirgin şekilde gösterdi. Asya saatleri diliminde Çin kanadından açıklanacak olan aralık ayı dış ticaret dengesi verisi, alınan önlemlerin, Çin ekonomisinde daralan iç talep hakkında fikir verebilir. Bir önceki aya ait veri 38,7 milyar Dolar düzeyindeydi. (06:00)
 
Türkiye Sanayi Üretimi: Kasım ayını yansıtan bu verinin yıllık bazda değeri için beklenti %6,2 seviyesinde bulunuyor. Bir önceki aya ait değer ise %3,8 seviyesinde yer alıyor. Veri ikincil düzey olmasından dolayı, beklentilerin üzerine çıkması halinde TL varlıklar üzerindeki etkisi sınırlı kalabilir. (10:00)
 
ABD TÜFE: Aralık ayına ait TÜFE verisinin, aylık bazda beklentisi kasım ayına paralel olurken, yıllık bazda beklentisi ise bir önceki ayın 0,2 puan üzerinde %2,3 seviyesinde bulunuyor. Veri Fed’in projeksiyonlarında yer almasa da, fiyatlar genel düzeyine dair fikir vermesi adına önemli olacak. Verinin beklentilerin üzerine çıkması halinde Dolar üzerinde pozitif hareket görülebileceği gibi aksi durumda dolar negatif hareket yaratabilir. (16:30)
 
***Londra’da 17 Türk Şirketinin yatırımcılarla bir araya gelmesi bekleniyor.Basında Öne Çıkan Şirket Haberleri…


JPMorgan, Akbank, Garanti BBVA ve İş Bankası'nın 2020 beklentilerini paylaştığı yatırımcı toplantılarında belirttikleri güçlü hedeflerinin, kurumun bu yıl için V şeklindeki toparlanma beklentisini doğruladığını belirtti. (Bloomberg HT)

Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.