Yarının Gündeminde Öne Çıkanlar…

Yarının Gündeminde Öne Çıkanlar…

2020-01-14 14:45

lorem


Yarının Gündeminde Öne Çıkanlar…


Türkiye Bütçe Dengesi: Yılın son bütçe dengesi verisi makro ekonomik yorumlar açısından önemli olacak. Yıl bazında YEP hedeflerinin ne ölçüde yakalandığı yarın açıklanacak olan bir başka gösterge ile teyit edilecek. Kasım ayında 7,8 milyar TL fazla yönünde açıklanan bütçe dengesine dair aralık ayı için beklenti bulunmuyor.
 
İngiltere TÜFE: Sürpriz bir şekilde hafta başında gelen büyüme verisinde aylık bazda daralma kaydeden İngiltere ekonomisinin aralık ayı TÜFE verisi kritik seçim ayını içermesinden dolayı önemli olacak. Aralık ayına dair beklenti bir önceki ay ile paralel şekilde %1,5 seviyesinde tahmin ediliyor. Verinin ile birlikte Sterlin cephesindeki hareketlilik artabilir. (12:30)
 
Euro Bölgesi Sanayi Üretimi: İkincil düzey önemde olan bu verinin Euro üzerindeki etkisi sınırlı kalabilir. Yıllık bazda sanayi üretiminden kasım ayında %-1,1 oranında azalma bekleniyor. Ekim ayında ise veri %-2,2 oranında düşmüştü.
 
ABD ÜFE: Aralık ayını yansıtacak olan verinin aylık ve yıllık beklentisi kasım ayının 0,2 puan üzerinde yer alıyor. Yıllık beklenti %1,3, aylıkta ise %0,2 seviyesinde bulunuyor.(16:30)
 
ABD Fed Bej Kitap Raporu: 12 eyaletten alınan bilgilerle derlenen rapor yılda 8 kez açıklanıyor. Gelen rapor şirketler ve ABD ekonomisinde bölgesel yorumlar yapabilmek adına önemli olacak. Yorumların içeriği iki hafta sonra yapılacak Fed toplantısına ışık tutabilir. (22:00)

 Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.