YATIRIM STRATEJİLERİ

BIST100 TEKNİK GÖRÜNÜM

2021-02-08 09:35

lorem

  • USDTRYnin 7,03 seviyesine gelinmesi ile BIST100 endeksi dolar bazlı grafiklerde durum değişti.
  • 1580 zirvesini geçtiğimiz ay 6 defa test eden endeks dolar bazlı grafiklerde 212 seviyesini yukarı geçememişti.
  • Şimdi ise ; Alçalan trend 210 USD seviyesinde yukarı geçilmiş oldu ve kısa vade kritik kanal 210 – 230 bandına gelindi.
  • Yukarıda direnç/hedef 230 USD olarak görüyoruz ve son günlerdeki bozulmaya karşın alım aktivitesinde toparlanma görebiliriz


Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.