Bu haberleri atlamayın

Piyasa Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Başlık

2018-08-13 06:09

lorem

  • Trump'ın Türkiye'den çelik ve alüminyuma uygulayacağı tarife oranlarının iki katına çıkarma kararı bugün uygulamaya konuluyor
  • BDDK'dan swap işlemlerine sınır getirilirken, gelecek adımın bankaların kur riskini aşağı çekmesi bekleniyor. Getirilen sınır günlük olarak kontrol edilecek.
  • TCMB'den hem TL hem de Dolar cephesinde likiditeyi artıracak adımlar. Buna ek olarak zorunlu karşılıklarda da indirime gidilirken, bu adımlar kura dolaylı müdahale olarak değerlendirilebilir. 
  • Dolar/TL'deki volatilite küresel piyasalarda yankı bulurken, gelişen ülke para birimlerinde kırılganlık artıyor. 
  • BİST100 endeksinde aşağı yönlü açılış bekleniyor. 

Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.