Bu haberleri atlamayın

Piyasa Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Başlık

2018-08-20 06:05

lorem  • TCMB beklenti anketine göre yıl sonu enflasyon beklentisi %16,45’e yükselirken, yıl sonuna ilişkin Dolar/TL beklentisi ise 5,9663 seviyesinde. 
  • TCMB, döviz karşılığı altın ve lokasyon swap işlemlerine başlayacağını bildirdi. 
  • Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanlığı'na yeniden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçildi 
  • Kredi derecelendirme kuruluşlarından not indirimi:  S&P Türkiye'nin kedi motunu BB-'den B+'ya (durağan) ve Mooy's ise Ba'den Ba3'e (negatif) düşürdüğünü açıkladı.
  • BİST100 endeksinde yatay negatif açılış bekleniyor. 


Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.