Bu haberleri atlamayın

Piyasa Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Başlık

2019-01-23 06:27

lorem
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan Moskova’da Rusya Başkanı Putin ile görüşecek ve ortak basın toplantısı düzenleyecek. Ayrıca 11:30’da ziyaret öncesi havalimanında açıklama yapacak.
  • İçeride Para Politikası Kurulu Toplantı özeti ve Ocak ayı Tüketici Güveni açıklanacak. Dışarıda İngiltere PPK Üyesi Broadbent’in açıklamaları, ABD’de Kasım Ayı Konut Fiyat Endeksi ön planda.
  • ABD Piyasaları IMF'in küresel büyüme tahminini düşürmesi, ABD-Çin ticaret müzakelerinin tıkandığına yönelik kaynak haberler ve hükümetin kapalı kalmaya devam etmesine bağlı olarak teknoloji firmaları öncülüğünde % 2'ye yaklaşan satışlarla geriledi.
  • Asya hisse senetleri Hong Kong, Çin ve Kore öncülüğünde yükseldi. Beyaz Saray Danışman Kudlow gelecek hafta yapılması planlanan müzakerelerin büyük önem taşıdığını ve belirleyici olacağını ifade etti.
  • Borsa İstanbul’da hafif pozitif açılış bekleniyor.

Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.