Bu haberleri atlamayın

Piyasa Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Başlık

2019-02-07 06:27

lorem

  • İçeride Hazine Nakit Dengesi açıklanacakken, Euro Bölgesi’nde ECB Aylık Raporu, İngiltere’de Merkez Bankası Faiz Oranı Kararı(değişiklik beklenmiyor), Enflasyon Raporu, Para Politikası Kurulu Toplantı Tutanakları, ABD’de ise İşsizlik Başvuruları verileri açıklanacak.
  • ABD Borsaları ABD Hazine Bakanı’nın ticaret müzakerelerini sürdürmek için Çin 'e gidecekleri haberleri ve müzakerelere dair çizdiği pozitif atmosfere rağmen federal hükümetin kapatılması endişeleri ABD'de endeksleri satış seyrine geçirdi. Asya Hisseleri ise karışık seyretti.
  • Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak twitter’dan yaptığı açıklamada Amerikan Türk Konseyi, ABD Ticaret Odası ve TAİK bünyesindeki iş insanları görüşme gerçekleştirdiği, Türkiye-ABD arasındaki ticaret hacmini ve işbirliğini artırmak için kendilerinden beklentileri arttırdığını belirtti.
  • FED Eski Başkanı Yellen, Ekonomide Yavaşlama Emareleri Gördüğünü  ve FED’in Sonraki Faiz Adımının İndirim Olması Elbette Mümkün olduğunu belirtti.
  • Borsa İstanbul’da hafif negatif açılış bekleniyor.

Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.