TCMB Kararına İlişkin Değerlendirme

Piyasalarda TCMB Sonrası Seviyeler

2018-07-24 11:33

lorem

TCMB’nin faizlerde değişikliğe gitmeme kararından sonra piyasada nerelere bakacağız?

1.       93.400 – 95.000 bölgesinin yeniden aşağısına geçtik ve kısa vadede izlediğimiz yükselen destek çizgisinin altını test ediyoruz. Öncelikle kapanışı 91.500 üzerinde yapmamız önemli olsa da daha önemlisi 92.400 üzerindeki kapanıştır. Trendden ayrışmaya dikkat çekecek olursak, bunu teknik bir düzeltme olarak da görmek mümkün mü? Bunun cevabı bu bölgeden gelecek tepkiye bağlı olacak. 91.500’ün aynı zamanda aşırı satım bölgesine denk geldiğini belirtelim. 


1     Dolar/TL’de iki ana zirveyi test ederken, hafta son bir haftada opsiyon piyasasının da yoğunlaştığı bir bölge olan 4,95 – 5,00 bölgesine kadar yükselişi takip ediyoruz. İki ana zirve noktası var. 4,9282 ve 4,9776. Bu bölgelere dikkat edelim. Piyasa için teknik anlamda bu bölge önemli bir eşik. 2 ve 5 yıllık faizlerdeki yükseliş de önümüzdeki günlerde TL üzerindeki baskının korunmasına neden olabilir. Geri çekilmede ise kademeli olarak 4,89 ve 4,8380 ana destek olarak takip edilebilir. 
Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.