Yatırım Stratejisi

GBPUSD TEKNİK GÖRÜNÜM

2021-02-10 09:18

lorem

    Küresel ölçekte ABD dolarının değer kaybı Sterlin tarafında güçlenmeyi beraberinde getiriyor. Bu noktada paritenin özellikle 1.3760 olarak izlediğimiz direnç seviyesini yukarı yönde geçmesi sonrası alımların hız kazandığını görmekteyiz. Böylelikle 1.3860 ara direncine yakın işlemlerin geçtiğini izlemekteyiz. Gün içerisinde yükselişin devamı adına bu seviyenin aşılması gerektiğini düşünmekteyiz. Böyle bir durumda 1.3900 direnci ile birlikte orta vadeli yükselen kanal formasyonu üst bandı olarak takip ettiğimiz 1.3970 direnci hedef konumuna yerleşecektir.

    Paritenin 1.3860 direncini aşmaması ise kar satışlarını beraberinde getirebilir. Bu durumda kısa vadede 1.3800 seviyesini izleyecek olsak da 1.3760 desteğine kadar oluşacak fiyatlamaları kar realizasyonu olarak nitelendireceğiz. Şimdilik bu yönde bir emare olmasa da 1.3760 desteğinin aşağısında satışların sertleşebileceğini ve 1.3680 ile 1.3630 desteklerini takibe alacağımızı şimdiden not edelim.


Bu raporda yer alan bilgi ve fikirler A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. A1 Capital bu bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda garanti veremez. Raporda yer alan bilgiler, analizler, yorumlar, tahminler ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve analistlerin kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler yatırımcıların mali durum ve risk getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yapılan öngörülerin gerçekleşmeme olasılığının bulunduğu dikkate alınmalıdır. Analistler, görüş ve tahminlerini haber vermeksizin değiştirme hakkında sahiptir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. A1 Capital ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.